top of page

בני משפחה מטפלים

SENSE מערכת בית חכם לניטור

כסיוע לקשישים ולמשפחות בימי המלחמה אנחנו מציעים עשרה מנויים לחבילה הבסיסית של מערכת Sense ללא עלות ו-100 מנויים נוספים במחירי עלות בלבד.


גם בימי המלחמה, אין כמו בבית. אבל המגורים של ההורה המבוגר לבדו עלולים לעורר לא מעט חששות. לשם כך, פיתחנו את מערכת Sense.

מדובר במערכת בית חכם המותקנת בדירת המנוי/ה, וכוללת חיישנים שאינם מקליטים ואינם מצלמים דבר. המידע שנקלט מנותח מיד, אינו נשמר ולא מופץ לכל גורם שהוא. מערכת Sense מאפשרת להציע לקשיש חבילות של "מוצרי ניטור", איש איש לפי צרכיו, חששותיו, מצבו ותפקודו.

את הסטטוס ("הכל בסדר" / "התרעה") ניתן לקבל באפליקציה ידידותית החשופה אך ורק לבני המשפחה או לאנשי הקשר שקבע המנוי. 

המערכת עצמאית לחלוטין, לא צריך להפעיל אותה, ללחוץ על כפתורים, או לגעת בה.


לפניות: 073-7692299 או  sense_sales@auroraview.com

דמנציה בתקופת חירום - מידע למטפלים

חוברת זו מרכזת עבורכם מידע מקצועי שעשוי לסייע לכם לשמור על שגרת חיים פעילה ובריאה תחת מגבלות התקופה, תוך התמקדות בסוגיות הייחודיות שמעוררת מחלת הדמנציה. החוברת כוללת מידע על סדר יום ותעסוקה, פעילות גופנית, תקשורת עם אדם עם דמנציה, אכילה ותזונה וכן שמירה על בריאות נפשית, זאת תוך התייחסות ייעודית לאנשים עם דמנציה, לבני משפחתם ולמטפלים בהם.


לצפייה בחוברת

המלצות לבני משפחה מטפלים על רקע "חרבות ברזל"

מידע חיוני לעת חירום והמלצות לבני משפחה מטפלים מאת משרד הרווחה והבטחון החברתי, ג'וינט ישראל ועמותת CareGivers Isarel.


לכניסה למדריך

וובינרים רלוונטים לבני משפחה מטפלים ולעובדים זרים

משרד הרווחה והביטחון החברתי, ג'וינט-אשל ועמותת Caregivers Israel הקימו דף המרכז מידע, תמיכה, אירועים והקלטות של וובינרים רלוונטים לבני משפחה מטפלים ולעובדים זרים.

לינק לאתר>>

זקני השבט-מרכז רב מקצועי לגיל הזקנה

זקני השבט הם אוסף של מומחים בגיל הזיקנה המציעים לסייע מרחוק, ללא עלות, לכל אדם או לבני/ בנות משפחה שמטפלים באדם זקן מאזורי עימות. הסיוע יתאפשר בהתאם לכללים האתיים והמקצועיים של כל אחד מאיתנו, והפניות שלנו.


למידע ופרטים נוספים>>

מינהל אזרחים ותיקים במשרד הרווחה והביטחון החברתי - מוקד הסיוע

מינהל אזרחים ותיקים במשרד הרווחה והביטחון החברתי מזמין אתכם ואת בני המשפחה המטפלים באזרחים ותיקים לפנות אלינו. אנחנו כאן בשבילכם.  


מוזמנים לפנות למוקד 118 לתמיכה רגשית, למידע ולעזרה.

המוקד מאויש בעובדים המומחים לאזרחים ותיקים במיוחד בשבילכם.

מענה להתדרדרות בחוסן האישי של הטיפולים הסיעודיים בישראל

"מטפלת" נותנת מענה לבעיה של התדרדרות בחוסן האישי של המטפלים הסיעודיים בישראל, עד כדי החלטה של כמה מאות מהם לעזוב מיידית את הזקנים בהם הם מטפלים ואת ישראל. 

המיזם מעלה 5 מהדורות חדשות והדרכה שבועיות שמגיעות ישירות לטלפונים הניידים של המטפלים הזרים בסיעוד, בשפות: טגאלוג, הינדית, רוסית ואנגלית. אנו עושים שימוש בטכנולוגיית AI.


זהו הקישור למיזם בפייסבוק>>  (ובקרוב ביוטיוב)


אנו ממליצים למשפחות המעסיקות מטפלים זרים להעביר את הקישור למטפלים עצמם ולבקש מהם שיצפו במהדורות, שבהן מידע חשוב, מאומת ומועיל לכל אחת ואחד מהם.

משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי - מוקד לאזרחים ותיקים

בעקבות המצב המיוחד בעורף, המוקד לאזרחים ותיקים זמין עבורכם 24/7 למענה בנושאי חירום, הנגשת צרכים בסיסיים ותמיכה נפשית. 


בכל שאלה ניתן לפנות למוקד אזרחים ותיקים במספר 8840*

סקר צרכים בקרב הגיל השלישי בעת מלחמת "חרבות ברזל"

בית הספר למדיניות ציבורית וממשל של האוניברסיטה העברית בירושלים, בתיאום עם גופי ממשלה,  ממפים את הצרכים הנפשיים והקהילתיים בקרב הגיל השלישי שנוצרו בעקבות מלחמת "חרבות ברזל" לצורך שיפור השירותים לאזרחים הוותיקים בעת חירום. 


קישור לסקר


לכל שאלה ובקשה: ד"ר רון עדני - ron@aloneless.com ; 

ד"ר אליקים כסלו elyakim.kislev@mail.huji.ac.il

עמותת עמדא לאנשים עם דמנציה ובני משפחותיהם ייעוץ ותמיכה בקו החם

עמותת עמדא לדמנציה מסייעת ל 150,000 אנשים עם דמנציה ובני משפחותיהם להתמודד עם אתגרי הטיפול באדם עם דמנציה בימים אלה של החמרה בבלבול בעקבות שינויי שגרה, שינוי בסביבת מגורים, אזעקות ומראות קשים, ומתח וחרדה של המטפלים.  

בנוסף, ניתן לרכוש מהעמותה ערכות תעסוקה לאדם עם דמנציה כדי לסייע להסיח את הדעת ולהפיג את המתח. פרטים בקו החם ובאתר של עמדא.


מוזמנים לפנות לייעוץ ותמיכה בקו החם של עמותת עמדא לדמנציה 8889* (בעברית, רוסית, אנגלית, ערבית) ולהצטרף לקבוצות תמיכה בזום.


bottom of page