top of page

סיוע נפשי

עמותת למענם - רופאות ורופאים למען שורדי השואה

מערך המתנדבים של עמותת למענם - רופאות ורופאים למען שורדי השואה ממשיך לתת מענה לשורדי השואה גם בימים קשים אלו. 


מערך המתנדבים הכולל רופאות ורופאים מומחים, נכון לסייע, לייעץ ולהגיע לשורדי השואה הזקוקים לסיוע רפואי, במסגרת המגבלות הבטחוניות.  בנוסף, אנשי המוקד שלנו פונים לשורדים תושבי הדרום, דורשים בשלומם ומיידעים אותם על שירותים נוספים הקיימים כרגע עבורם בשטח. במקביל, יצאה משלחת רופאים מתנדבים למרכזים בדרום אליהם פונו תושבי העוטף, להעניק מענה רפואי. 

לכל דבר ניתן ליצור קשר עם מוקד העמותה בטלפון 3191* .

"גדולות בנשים"

תקופה זו בעלת השפעה קשה על האוכלוסייה בישראל ועל נשים בפרט. הלחץ התמידי המאפיין את חיי נשים ניכר בעוצמה רבה יותר בתקופה זו. נשים שותפות לגורל המר, חלקן עברו חוויות קשות ואובדן, חלקן עובדות במערך הטיפול, רבות דואגות לקרוביהן שגויסו ללחימה וחלקן חיות בגפן, מה שעלול לפגוע בתחושת הביטחון שלהן ולהעצים את תחושת הבדידות שלהן. 


מרכז המומחיות "גדולות בשנים" של עמותת נשים לגופן מהווה מרחב לקידום שיח, ידע והנעת תהליכים אודות בריאותן ורווחתן של נשים בגילאי 60+. בתקופה זו אנו מקיימות סדנאות לנשים בגילאי 60+ באופן מקוון או בשטח (בהתאם למה שמתאפשר) המהוות מרחב פתוח, כן ואמיץ לשיתוף והכרה בקשיים של נשים, למען קידום בריאותן, רווחתן, בריאותן הנפשית ולמען יצירת חוסן. הסדנאות מועברות ע"י מנחות מקצועיות ומיומנות, דוברות עברית, ערבית, רוסית ואמהרית מכל רחבי הארץ, מצוות המנחות של עמותת נשים לגופן. כמו כן, אנו יוצרות ומפרסמות תוצרי ידע רלוונטיים בתחום בריאות הנפש עבור נשים. הסדנאות ותוצרי הידע מתמקדים בהפחתת חרדה, התמודדות עם אי-וודאות ועם טרואמה, הפחתת מתחים בדרכים מגוונות כמו תרגול מיינדפולנס או באמצעות תנועה, בהחזרת תחושת השליטה לחיים, בהתמודדות עם אובדן, בניית חוסן ועוד. 

לפרטים נוספים >>

Better Life VR

פרויקט Better Life VR נולד ברגע משבר בתקופת הקורונה בשיתוף עם אשל גוינט. הפרויקט כולל פתרון הוליסטי לארגונים ומוסדות טיפוליים ורפואיים בגיל השלישי במטרה לנצל את היתרונות של המציאות המדומה לרבות: טיפול בחרדות, הפחתת כאב, טיפול בPTSD, פיזיותרפיה, העלאת החוסן הלאומי ועוד

במסגרת הפרויקט אנו מספקים תשתית טכנולוגית קלה להפעלה ותמיכה שוטפת לצד תוכן מותאם והדרכות תקופתיות. סיפריית תכנים מגוונת עם למעלה מ100 סרטוני 360, משחקונים אינטראקטיביים ואפשרות לפיתוח מותאם אישית.

הפרויקט מלווה ביועצים מתחומי הגרונטולוגיה, פסיכולוגיה.


השירות ניתן ללא תשלום לאזרחים ותיקים נפגעי הלחימה


ליצירת קשר: ארתור- 054-2446639


אתר "לו יהי" - מרכז מידע בדגש פסיכולוגי נפשי לכל האוכלוסיות, בדגש אזרחים ותיקים

המצב כיום משפיע על כולם. בין אם חוויתם אובדן וטראומה, אתם בנוהל מקלטים, מתנדבים או רק מנסים ליצור שגרת חיים שפויה, ישנם כלים שימושיים שעוזרים לווסת ולתפקד בימים מורכבים אלו.
ריכזנו במקום אחד כלים יעילים ומוכחים מעולם הטיפול, כלים שעוזרים לפתח חוסן נפשי ולהתמודד מצבי משבר, חרדה וחוסר ודאות, וגם עם מניעת חרדה וטראומה.
מיומנויות הרגעה, שיפור השינה, הנחיות למדיטציות ודימיון מודרך, תכנים מותאמים לילדים, הרצאות, מפגשים פתוחים ועוד.
הכלים יעזרו לכם לחזק את עצמכם ולעזור לסביבתם הקרובה ומשפחותיכם.

לאתר המיזם>>

אתר ״נפשי״ - שירותים ומענים מגוונים לתמיכה נפשית

אתר ״נפשי״ מאגד שירותים ומענים מגוונים לתמיכה נפשית כדי לסייע בימים קשים אלה בהם כולנו מתמודדים עם מציאות המייצרת עומס רגשי רב. האתר כולל כלי סינון על מנת לאפשר להגיע למענה הרלוונטי ביותר.  


האתר הוקם על ידי ג'וינט ישראל מעבר למגבלות בשותפות עם קרנות הביטוח הלאומי. 

המענים והשירותים באתר עברו סינון מקצועי, האתר מתעדכן כל העת.

לכניסה לאתר>>


הנחיית קבוצות ואימון אישי בתחומי הפרישה

עיקר התמחותנו בליווי תהליכי פרישה מוקדמת ופרישה על פי גיל, ליווי המתבצע בהיבטים מנטאליים, רגשיים ותעסוקתיים. 

אנו מאמינות בחשיבות התכנון ובהקניית ארגז כלים ומיומנויות.

בתקופה הנוכחית, אנו מלוות קבוצות של אזרחים ותיקים לניהול אישי במצב משברי והתכווננות ליום שאחרי (מה אני רוצה שלהכניס לחיים, הכנת תשתיות). כח הקבוצה מאפשר וונטילציה, קהילתיות ומחבר לכוחות האישיים.


לפרטים:לפרוש נכון-  050-2211555

זקני השבט-מרכז רב מקצועי לגיל הזקנה

זקני השבט הם אוסף של מומחים בגיל הזיקנה המציעים לסייע מרחוק, ללא עלות, לכל אדם או לבני/ בנות משפחה שמטפלים באדם זקן מאזורי עימות. הסיוע יתאפשר בהתאם לכללים האתיים והמקצועיים של כל אחד מאיתנו, והפניות שלנו.


למידע ופרטים נוספים>>

חברת VR2GO מספקת חדרי VR ניידים להפגת חרדות וטיפול בטראומה לנפגעים בנפש ובגוף בהתנדבות

אנחנו מפעילים חדרי מציאות מדומה בהתנדבות עקב מצב החירום. 


מתנדבים שלנו יגיעו להקים ולהפעיל מתחם VR עם תכנים שונים ומגוונים. לדוגמא - טיולים מסביב לעולם, מדיטציה, הופעות מוזיקה ומחול, משחקונים ועוד - ונעשה הכל כדי להעלות חיוך לכמה דקות!

 

אנו מחפשים את הקהלים הבאים:

- מוסדות גריאטריים עם משפחות מפונים.

- דיורים מוגנים עם משפחות מפונים.

- מרכזי יום ובהם יש ריכוזים של משפחות מפונים.


קישור לפרטים נוספים>>


חכמת ההזקנות- מרחב תמיכה יומי

מרחב תמיכה יומי- צוות חכמת ההזדקנות מציע מידי ערב מרחב אונליין קשוב לתרגול, שיחה ותמיכה. מוזמנים להצטרף ולשתף את קרוביכם. המפגשים יתקיימו בימים ב' – ה' בשעה 19:00, ובימים ו'-ש' בשעה 17:00 לינק להצטרפות: https://us02web.zoom.us/j/325792764?pwd=SitZMmNscGJTOVlMRithSTlGQlQ2dz09

מפגשים אישיים בנוסף, אנו מזמינים אתכם למפגש תמיכה אישי עם אחד המורים שלנו לתרגול, הקשבה, מענה לשאלות ושיחה. לפרטים נוספים אפשר לפנות:

 רחל שקדי: 052-6108005 

רוני שרף: 050-5730450 

זאב בן אשר: 054-7745067


לינק לאתר>> 

מינהל אזרחים ותיקים במשרד הרווחה והביטחון החברתי - מוקד הסיוע

מינהל אזרחים ותיקים במשרד הרווחה והביטחון החברתי מזמין אתכם ואת בני המשפחה המטפלים באזרחים ותיקים לפנות אלינו. אנחנו כאן בשבילכם.  


מוזמנים לפנות למוקד 118 לתמיכה רגשית, למידע ולעזרה.

המוקד מאויש בעובדים המומחים לאזרחים ותיקים במיוחד בשבילכם.

מכון לתבונה – מפגשי זום לעיבוד הטראומה ולחוסן אישי וקהילתי

תקופת החרום הנוכחית מעמידה את בני תקופת התבונה (הגמלאים הצעירים), בהתמודדות מתסכלת בה ניסיון חיים, הידע והיכולות שצברו לאורך השנים, אינם מגיעים לידי ביטוי. כל מפגש זום יתמקד בסוגייה המאפיינת את ההתמודדות של בני תקופת התבונה עם המציאות המורכבת כיום בישראל. בכל מפגש ננסה להעמיק ולהבין את האתגר או הסוגייה, וביחד נלמד איך להיטיב עם עצמנו, להקל על הסביבה ואולי אף לתרום לחברה.   


לפרטים נוספים: עינת פורת עמוס – מנכ"לית 0504050786 

כניסה לאתר להרשמה

ממואפ"- סייען דיגיטלי אישי לטיפול ותמיכה באזרחים ותיקים במרחב הביתי"

'ממואפ - MemoApp' - סייען דיגיטלי אישי לטיפול ותמיכה באזרחים ותיקים במרחב הביתי בתחום הירידה הקוגניטיבית / דמנציה ובתחום השיקום (גופני / קוגניטיבי). 

זוהי גישה טיפולית חדשה ומוכחת המשלבת טכנולוגיה מתקדמת TeleCare המסייעת כיום למאות אזרחים ותיקים בישראל ולמשפחתם המטפלת בהם בשיקום, שימור ושיפור איכות החיים. הסייען הדיגיטלי האישי של 'ממואפ - MemoApp' מותקן במרחב הביתי של המטופל ופועל לאורך כל היום 24/7 בתיווך מציאות חייו של המטופל, בסדר היום שלו, פעילות ופעילויות מגוונות, תזכורות, נטילת תרופות, פעילות גופנית, תזונה, היגיינה, אירועים אישיים ומשפחתיים וכן יכולות נוספות בתחום התרבות והפנאי כגון השמעת מוסיקה בהתאמה אישית, סרטים וקטעי וידאו רלוונטיים, אלבומי תמונות לתמיכה קוגנטיבית ורכיבי מדיה נוספים. בנוסף הסייען הוא גם כלי לתקשורת מסוג וידאו צ'אט בין המטפל למטופל ללא צורך בידע טכנולוגי להפעלה ושימוש בסייען שהוא אוטונומי ואוטומטי לחלוטין. פעילות 'ממואפ - MemoApp' מיועדת לאזרחים ותיקים המתקשים לנהל את חייהם בכוחות עצמם ונזקקים לליווי, הפתרון מאפשר דחיקת התלות בזולת וחיזוק הביטחון והעצמאות.

 ניתן ליצור עימנו קשר להזמנת הסייען הדיגיטלי באמצעות אתר האינטרנט ממואפ - www.memoapp.co.il

bottom of page