top of page

ירידה קוגנטיבית ודמנציה

SENSE מערכת בית חכם לניטור

כסיוע לקשישים ולמשפחות בימי המלחמה אנחנו מציעים עשרה מנויים לחבילה הבסיסית של מערכת Sense ללא עלות ו-100 מנויים נוספים במחירי עלות בלבד.


גם בימי המלחמה, אין כמו בבית. אבל המגורים של ההורה המבוגר לבדו עלולים לעורר לא מעט חששות. לשם כך, פיתחנו את מערכת Sense.

מדובר במערכת בית חכם המותקנת בדירת המנוי/ה, וכוללת חיישנים שאינם מקליטים ואינם מצלמים דבר. המידע שנקלט מנותח מיד, אינו נשמר ולא מופץ לכל גורם שהוא. מערכת Sense מאפשרת להציע לקשיש חבילות של "מוצרי ניטור", איש איש לפי צרכיו, חששותיו, מצבו ותפקודו.

את הסטטוס ("הכל בסדר" / "התרעה") ניתן לקבל באפליקציה ידידותית החשופה אך ורק לבני המשפחה או לאנשי הקשר שקבע המנוי. 

המערכת עצמאית לחלוטין, לא צריך להפעיל אותה, ללחוץ על כפתורים, או לגעת בה.


לפניות: 073-7692299 או  sense_sales@auroraview.com

דמנציה בתקופת חירום - מידע למטפלים

חוברת זו מרכזת עבורכם מידע מקצועי שעשוי לסייע לכם לשמור על שגרת חיים פעילה ובריאה תחת מגבלות התקופה, תוך התמקדות בסוגיות הייחודיות שמעוררת מחלת הדמנציה. החוברת כוללת מידע על סדר יום ותעסוקה, פעילות גופנית, תקשורת עם אדם עם דמנציה, אכילה ותזונה וכן שמירה על בריאות נפשית, זאת תוך התייחסות ייעודית לאנשים עם דמנציה, לבני משפחתם ולמטפלים בהם.


לצפייה בחוברת

המלצות לבני משפחה מטפלים על רקע "חרבות ברזל"

מידע חיוני לעת חירום והמלצות לבני משפחה מטפלים מאת משרד הרווחה והבטחון החברתי, ג'וינט ישראל ועמותת CareGivers Isarel.


לכניסה למדריך

מלב"ב

אזרחים ותיקים במיוחד אלו עם דמנציה  כולל קשישים מפונים שהגיעו לבית שמש מוזמנים ליצור קשר אתנו לסיוע לקשיש ולמשפחתו. יש לנו מרכז יום, חברת סיעוד, מלב"ב עד הבית, תמיכה למטפלים, ועוד.

ליצירת קשר:

 02-9994258

 shoshana@melabev.org

קישור לאתר>>

ממואפ"- סייען דיגיטלי אישי לטיפול ותמיכה באזרחים ותיקים במרחב הביתי"

'ממואפ - MemoApp' - סייען דיגיטלי אישי לטיפול ותמיכה באזרחים ותיקים במרחב הביתי בתחום הירידה הקוגניטיבית / דמנציה ובתחום השיקום (גופני / קוגניטיבי). 

זוהי גישה טיפולית חדשה ומוכחת המשלבת טכנולוגיה מתקדמת TeleCare המסייעת כיום למאות אזרחים ותיקים בישראל ולמשפחתם המטפלת בהם בשיקום, שימור ושיפור איכות החיים. הסייען הדיגיטלי האישי של 'ממואפ - MemoApp' מותקן במרחב הביתי של המטופל ופועל לאורך כל היום 24/7 בתיווך מציאות חייו של המטופל, בסדר היום שלו, פעילות ופעילויות מגוונות, תזכורות, נטילת תרופות, פעילות גופנית, תזונה, היגיינה, אירועים אישיים ומשפחתיים וכן יכולות נוספות בתחום התרבות והפנאי כגון השמעת מוסיקה בהתאמה אישית, סרטים וקטעי וידאו רלוונטיים, אלבומי תמונות לתמיכה קוגנטיבית ורכיבי מדיה נוספים. בנוסף הסייען הוא גם כלי לתקשורת מסוג וידאו צ'אט בין המטפל למטופל ללא צורך בידע טכנולוגי להפעלה ושימוש בסייען שהוא אוטונומי ואוטומטי לחלוטין. פעילות 'ממואפ - MemoApp' מיועדת לאזרחים ותיקים המתקשים לנהל את חייהם בכוחות עצמם ונזקקים לליווי, הפתרון מאפשר דחיקת התלות בזולת וחיזוק הביטחון והעצמאות.

 ניתן ליצור עימנו קשר להזמנת הסייען הדיגיטלי באמצעות אתר האינטרנט ממואפ - www.memoapp.co.il

מערכת קוגנישיין לתרגולים קוגניטיביים-שפתיים מרחוק

מערכת Cognishine מאפשרת למטפלים ולאנשי החינוך לשלוח תרגולים קוגניטיביים-שפתיים למטופלים בביתם.

בשל המצב הבטחוני ועל מנת להקל על עשרות אלפי מטופלים אשר אינם יכולים להגיע למרכזי הטיפול, חברת Cognishine פותחת את המערכת *לשימוש חופשי לארגונים ועמותות.*


לאתר לחצו כאן >> 


משרד הבריאות והג'וינט - מאגר פעילויות מותאמות לאנשים עם ירידה קוגניטיבית ודמנציה

לפניכם מאגר פעילויות מותאמות לאנשים עם ירידה קוגניטיבית ודמנציה בשלבי המחלה השונים. הפעילויות מחולקות לפי שלושת שלבי המחלה וסוגי הפעילות השונים.

לאתר>>

עמותת מלב"ב - הפעלת מרכזי יום עבור אנשים עם דמנציה בירושלים

עמותת מלב"ב מתגייסת לסייע לתושבי הצפון והדרום, החיים עם דמנציה ואלצהיימר, שהתפנו מבתיהם לירושלים 💜

העמותה מפעילה 3 מרכזי יום, רב תרבותיים (עברית, אנגלית, רוסית וצרפתית), 5 ימים בשבוע, המאפשרים מסגרת חמה ותומכת עבור אנשים החיים עם דמנציה.


למידע נוסף, צרו קשר עם משרדי העמותה בטלפון 👈 1700-704533

או בקרו באתר העמותה והשאירו פרטים >>


עמותת עמדא לאנשים עם דמנציה ובני משפחותיהם ייעוץ ותמיכה בקו החם

עמותת עמדא לדמנציה מסייעת ל 150,000 אנשים עם דמנציה ובני משפחותיהם להתמודד עם אתגרי הטיפול באדם עם דמנציה בימים אלה של החמרה בבלבול בעקבות שינויי שגרה, שינוי בסביבת מגורים, אזעקות ומראות קשים, ומתח וחרדה של המטפלים.  

בנוסף, ניתן לרכוש מהעמותה ערכות תעסוקה לאדם עם דמנציה כדי לסייע להסיח את הדעת ולהפיג את המתח. פרטים בקו החם ובאתר של עמדא.


מוזמנים לפנות לייעוץ ותמיכה בקו החם של עמותת עמדא לדמנציה 8889* (בעברית, רוסית, אנגלית, ערבית) ולהצטרף לקבוצות תמיכה בזום.


קופת חולים מאוחדת - מוקד טלפוני למתמודדים עם דמנציה ובני משפחתם

קופת חולים מאוחדת מפעילה מוקד טלפוני למתמודדים עם דמנציה ובני משפחתם:

ליצירת קשר 076-8134200 

מענה בימים א-ה בין 08:00-17:00, ימי שישי בין 08:00-12:00 להכוונה וסיוע.

bottom of page