top of page

פנאי והפגת בדידות

קו חם להפגת בדידות- האגודה הישראלית לגרונטולוגיה

האגודה הישראלית לגרונטולוגיה נוסדה ב 1956, כמענה לגידול חסר תקדים בשיעור האוכלוסייה הזקנה בישראל. 

האגודה מפעילה בימים אלו מספר מיזמים, בין היתר קו חם להפגת בדידות באמצעות מאגר אנשי מקצוע שברשותה ובשיתוף עם משרד לשוויון חברתי. 

בכוונתנו להעמיק את המעורבות ע"מ לאפשר מתן מענה עמוק יותר לצרכים של הזקן/ה.


ליצירת קשר: 054-7986691 , 0353557161


"גדולות בנשים"

תקופה זו בעלת השפעה קשה על האוכלוסייה בישראל ועל נשים בפרט. הלחץ התמידי המאפיין את חיי נשים ניכר בעוצמה רבה יותר בתקופה זו. נשים שותפות לגורל המר, חלקן עברו חוויות קשות ואובדן, חלקן עובדות במערך הטיפול, רבות דואגות לקרוביהן שגויסו ללחימה וחלקן חיות בגפן, מה שעלול לפגוע בתחושת הביטחון שלהן ולהעצים את תחושת הבדידות שלהן. 


מרכז המומחיות "גדולות בשנים" של עמותת נשים לגופן מהווה מרחב לקידום שיח, ידע והנעת תהליכים אודות בריאותן ורווחתן של נשים בגילאי 60+. בתקופה זו אנו מקיימות סדנאות לנשים בגילאי 60+ באופן מקוון או בשטח (בהתאם למה שמתאפשר) המהוות מרחב פתוח, כן ואמיץ לשיתוף והכרה בקשיים של נשים, למען קידום בריאותן, רווחתן, בריאותן הנפשית ולמען יצירת חוסן. הסדנאות מועברות ע"י מנחות מקצועיות ומיומנות, דוברות עברית, ערבית, רוסית ואמהרית מכל רחבי הארץ, מצוות המנחות של עמותת נשים לגופן. כמו כן, אנו יוצרות ומפרסמות תוצרי ידע רלוונטיים בתחום בריאות הנפש עבור נשים. הסדנאות ותוצרי הידע מתמקדים בהפחתת חרדה, התמודדות עם אי-וודאות ועם טרואמה, הפחתת מתחים בדרכים מגוונות כמו תרגול מיינדפולנס או באמצעות תנועה, בהחזרת תחושת השליטה לחיים, בהתמודדות עם אובדן, בניית חוסן ועוד. 

לפרטים נוספים >>

אתר "לו יהי" - מרכז מידע בדגש פסיכולוגי נפשי לכל האוכלוסיות, בדגש אזרחים ותיקים

המצב כיום משפיע על כולם. בין אם חוויתם אובדן וטראומה, אתם בנוהל מקלטים, מתנדבים או רק מנסים ליצור שגרת חיים שפויה, ישנם כלים שימושיים שעוזרים לווסת ולתפקד בימים מורכבים אלו.
ריכזנו במקום אחד כלים יעילים ומוכחים מעולם הטיפול, כלים שעוזרים לפתח חוסן נפשי ולהתמודד מצבי משבר, חרדה וחוסר ודאות, וגם עם מניעת חרדה וטראומה.
מיומנויות הרגעה, שיפור השינה, הנחיות למדיטציות ודימיון מודרך, תכנים מותאמים לילדים, הרצאות, מפגשים פתוחים ועוד.
הכלים יעזרו לכם לחזק את עצמכם ולעזור לסביבתם הקרובה ומשפחותיכם.

לאתר המיזם>>

אתר המוקדש לעדויות אישיות מימי המלחמה והאבל - TARASA

במסגרת מיזם TARASA  בנינו אתר המוקדש לעדויות אישיות מימים קשים אלו של אבל ומלחמה. 

האתר מאפשר לציבור הרחב מכל הגילים ולמתעדות.ים לשמור ולשתף בעצמם טקסטים, תמונות, סרטונים והקלטות ע"י העלאתם למקומות ולזמנים המתאימים.   

נשמח כמובן להדריך ולסייע ככל שיידרש לכל מי שיירצו להנציח ולשתף באתר חוויות וסיפורים  אישיים.

אנו מציעים גם לתרום בהדרכה ובארגון ליוזמות תיעוד קהילתיות על בסיס הניסיון הרחב שלנו בתחום זה במיוחד עם קבוצות של ותיקות וותיקים.  

להלן הקישור לאתר:   https://bit.ly/our_heros

אתר מתג - ספריית VOD ללא עלות לאזרחים ותיקים

אתר מתג מזמין אתכם, האזרחים הוותיקים בישראל, לצפות במיטב ההרצאות והתוכניות בספריית ה- VOD ללא עלות ובנוסף להשתתף במפגשים, הרצאות ואימונים בשידור חי עם אנשי מקצוע ומיטב המרצים, במפגשי שיח חברים ולהתעדכן במידע חשוב לשעת חירום.  

בכל יום עולים תכנים חדשים לצפייה ישירה. אנו ממליצים לכם לשמור את הקישור לבקר באתר על מנת להתעדכן.


לפרטים נוסף לחצו>>

נשמח לעמוד לסייע בכל בקשה ושאלה בטלפון 074-7668838

ג'סטה- עמותה התנדבותית המסייעת בשיפור איכות ורמת חייהם של קשישים

ג'סטה הינה עמותה התנדבותית, המסייעת בשיפור איכות ורמת חייהם של קשישים בודדים ושורדי שואה, באמצעות בני נוער וצעירים המפיגים את בדידותם ופותרים את בעיות היום-יום, ובאמצעות בעלי מלאכה מכלל התחומים המתקנים את בתיהם בהתנדבות.

כך יצרנו קהילה תומכת של למעלה מ-450 מתנדבים העוטפים את המבוגרים ונותנים להם לחוש שהם מרכז העולם. העמותה מסייעת בתחומי- הפגת בדידות, סיוע בתיקונים ושיפוצים בחינם, שיח טלפוני, סיוע בכל בעיה שגרתית - מעזרה במחשב לקניות.

ליצירת קשר:

טלפון: 054-3317260

אמייל: jesta.org@gmail.com

ניתן ליצור קשר דרך הפייסבוק של העמותה >> 


הנחיית קבוצות ואימון אישי בתחומי הפרישה

עיקר התמחותנו בליווי תהליכי פרישה מוקדמת ופרישה על פי גיל, ליווי המתבצע בהיבטים מנטאליים, רגשיים ותעסוקתיים. 

אנו מאמינות בחשיבות התכנון ובהקניית ארגז כלים ומיומנויות.

בתקופה הנוכחית, אנו מלוות קבוצות של אזרחים ותיקים לניהול אישי במצב משברי והתכווננות ליום שאחרי (מה אני רוצה שלהכניס לחיים, הכנת תשתיות). כח הקבוצה מאפשר וונטילציה, קהילתיות ומחבר לכוחות האישיים.


לפרטים:לפרוש נכון-  050-2211555

ותיקים למען ותיקים, הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל

אנו מקיימים הדרכות להטמעת אוריינות דיגיטלית בקרב אוכלוסיית בני הגיל השלישי שמצויים כרגע במרכזי פינוי ואיכלוס. בשלב זה מתקיימות שלוש הרצאות (שירותים נפוצים - זום ופיקוד העורף  , מוגנות ברשת ופייק ניוז , שימושים והגדרות בווטסאפ. 

נשמח לקשר עם מנהלי מרכזי אירוח לתיאום.

לפרטים- 0524300007


כל ההרצאות מועברות ע"י אזרחים ותיקים

חברותא בקהילה- חוגים והפעלות לגיל השלישי

בחברותא בקהילה אנו מעבירים חוגים והפעלות לגיל השלישי הנעשים והתאמה בשילוב הידע והנסיון מתחום הזיקנה ומשחקי הלוח.  בבתי המטופל, במרכזי יום, בתי אבות, מועדוני וותיקים ודיור מוגן.


בעקבות המצב , היות וותיקים רבים ובני משפחותיהם נמצאים בבתי אירוח ו/או לבדם, צמודים לממד"ים . אנו מעבירים סדנאות ושיעורי משחקים מקוונים ללימוד משחקים אונליין לחיברות ושימור תפקוד וכן מספקים ייעוץ עבור אלו המעוניינים במשחקים עבור הוותיקים בחייהם. לתיאום ומידע נוסף ניתן לשלוח הודעה בוואטסאפ - שחר 0543000357


ההדרכות המקוונות והייעוץ הם ללא תשלום בתקופה זו.


פרטים נוספים ניתן למצוא בפייסבוק>>

חברת טקבאדי - מרכז התוכן וההדרכה פתוח ללא עלות ומונגש לאזרחים וותיקים

מרכז התוכן וההדרכה שלנו פתוח עבור כולכם - המרכז כולל מאות כתבות, מדריכים מוסרטים ומתמוללים של תוכן בעולם הדיגיטלי, בשפה פשוטה ובהסברים מלאים ונגישים לגיל השלישי.


 מרכז התוכן פתוח חופשי בכתובת>>


שנדע ימים טובים יותר 

כאן בשבילכם,

צוות TechBuddy Israel ∣ טקבאדי ישראלחכמת ההזקנות- מרחב תמיכה יומי

מרחב תמיכה יומי- צוות חכמת ההזדקנות מציע מידי ערב מרחב אונליין קשוב לתרגול, שיחה ותמיכה. מוזמנים להצטרף ולשתף את קרוביכם. המפגשים יתקיימו בימים ב' – ה' בשעה 19:00, ובימים ו'-ש' בשעה 17:00 לינק להצטרפות: https://us02web.zoom.us/j/325792764?pwd=SitZMmNscGJTOVlMRithSTlGQlQ2dz09

מפגשים אישיים בנוסף, אנו מזמינים אתכם למפגש תמיכה אישי עם אחד המורים שלנו לתרגול, הקשבה, מענה לשאלות ושיחה. לפרטים נוספים אפשר לפנות:

 רחל שקדי: 052-6108005 

רוני שרף: 050-5730450 

זאב בן אשר: 054-7745067


לינק לאתר>> 

מועדון תרבות מוטק'ה מציע לוח הרצאות מקוון ללא עלות

אתר מוטק'ה מזמין אתכם, בני ובנות 60+, להצטרף למעל 100 אלף חבריו ולקחת חלק בהרצאות ובפעילויות זום במסגרת *"מועדון תרבות מוטק'ה"*, עם אנשי מקצוע ומומחים מתחומים שונים, והכל ללא עלות: פעילויות כושר מותאמות גיל עם מדריכים מקצועיים, מפגשי זום עם עו"ס, מדיטציות ותרגולי מיינדפולנס, סדנאות יצירה והעשרה, מגוון הרצאות בתחומים שונים, מפגשי קהילה ועוד.

בנוסף ניתן לצפות במאות תכני VOD מוקלטים ולהצטרף לקבוצות חברתיות או לאפליקציית ההיכרויות שושק'ה.

מוטק'ה, מיסודו של פרופ' מרדכי שני, לשעבר מנכ"ל משרד הבריאות וחתן פרס ישראל, פועל כ-17 שנה ללא מטרות רווח.

להצטרפות ללא עלות למפגשים ולהרצאות זום לחצו כאן>>

לקבלת עדכונים בוואטסאפ לחצו כאן>>

bottom of page